Obec Cidlina

Kraj Vysočina

Cidlinou prošel průvod andílků a čertů

V páteční podvečer 5. prosince 2014 naděluje všem hodným dětem nějakou tu sladkost Svatý Mikuláš, kterého doprovází andělé a čerti. V Cidlině jsme letošní nadílku poněkud vylepšili.

Místní i přespolní děti i dospělí se převléknuli za andílky a čertíky a společně v podvečer prošli naší obcí. Jejich průvod byl zakončen v místním sále Beseda, kde všichni netrpělivě vyhlíželi příchod Mikuláše a jeho andělů a čertů.

2014 pruvod andelu12014 pruvod andelu42014 pruvod andelu2

Do ztemnělého sálu, rozzářeného jen světly svíček, prskavek a dychtivých očí dětí, vstoupil Svatý Mikuláš, kterého doprovázel anděl a tři čerti. Charismatický Mikuláš si nesl velkou Knihu hříchů, ze které každému dítěti přečetl jeho hříchy a také jeho dobré vlastnosti a přednosti. Některé děti se maličko bály, jiné ochotně Mikulášovi zarecitovaly básničku a někteří skončily dokonce i v čertovském pytli. Každé dítě dostalo od anděla balíček sladkosti a umírnění čerti si libovali, jak jsou v Cidlině hodné a šikovné děti. Anděl ještě obdaroval všechny přítomné domácím perníčkem.

Pak si i cidlinští na oplátku vyzkoušeli Svatého Mikuláše a položili mu dvanáctero otázek, na které vždy znal odpověď. Následovalo zdarma občerstvení a volná zábava při hudbě, při které se vyřádili zejména nejmenší dětští andílci a čertíci.

Související fotogalerie >>ZDE<<

Události v obci