Obec Cidlina

Kraj Vysočina

Čarodějnice v době koronavirové

Už si postupně zvykáme na nošení roušek, na dezinfikování, na používání rukavic, na rozestupy i zákazy a nařízení. A asi nejhůře si zvykáme na to, že se nemůžeme vídat s přáteli a známými. I v Cidlině je najednou pusto a prázdno. A určitě všem Cidliňákům a jejich přátelům chybělo tradiční vítání jara spojené s pálením čarodějnic a stavěním májové máje. Ale nevzdali jsme to. I když se nekonala tradiční akce se stavěním velké májky s věncem a také pálení hranice s čarodějnicí, postavili jsme si alespoň malou symbolickou májku na návsi u společenského domu. Májová máje je symbolem jara, růstu a plodnosti a v současné době je pro nás také znamením toho, že společně zvládneme náročné období doby koronavirové a že bude zase dobře.